понеділок, 5 березня 2018 р.
Для колег конспект уроку з Я у світі,,Рід, рідня, родина"
Для колег
конспект уроку з предмету,, Я у світі"
на тему: ,,Рід, рідня, родина"
Мета: Дати
дітям елементарні уявлення про сім’ю як об’єднання рідних людей, пояснити
поняття: Рід, родина, рідня;
Вчити
називати членів сім’ї, їхні імена; познайомити з сімейними реліквіями, сімейним
календарем;
розвивати
інтерес до історії свого роду, до ведення сімейних альбомів; вчити дітей
розпізнавати позитивні вчинки, які схвалюють у сім’ї і ті, що можуть
засмучувати рідних;
прищеплювати шанобливе ставлення до старших і
хворих членів сім’ї;
виховувати
гуманність, гордість за свій рід.
Хід уроку
І.
Організаційний момент
ІІ. Актуалізація знань учнів
У нашого Омелька
Велика сімейка:
Дві бабусі та дідусь,
Тато, мама, дві
сестрички,
Кіт Мурко і пес Сірко.
Всі вони живуть у мирі
на квітучий Україні.
Вчитель:
-Про що розповідається
у цьому вірші?(відповіді учнів)
-Де живе дружня
родина?(відповіді учнів)
ІІІ. Визначення теми та мети уроку
Отже,
ви молодці і правильно визначили тему вірша. На нашому занятті ми теж
будемо говорити про родину, хто є її членами, кого ми називаємо ріднею. А також
познайомимось із членами ваших родин.
Робота з фотоматеріалами
Діти
обмінюються фотографіями своїх сімей, розглядають їх, називають своє прізвище
та ім’я, потім — ім’я та по батькові матері,батька,братиків та сестричок.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Рід, рідня, родина-це
спільне проживання певної кількості осіб, що мешкають в одному будинку та
ведуть спільне господарство і побут.
Отже, сім’я
складається з тата, мами і дітей. Від кожного з них залежить щастя сім’ї. Сім’я
— це сім Я, але вони об’єднані в одне міцне слово СІМ’Я.(слайд
3)
— Подивіться на це
незвичайне дерево.( слайд 4) Це дерево родоводу.
Скажіть, з кого
складається рід.
Так, це:
·
прапрадідусі і прапрабабусі
- прадідусі
і прабабусі
- тато і
мама
- ти і
сестричка
У ч и т
е л ь. Тато, мама, братик, сестричка — це ваша сім’я, або родина. Ви теж є
членами своїх родин. Шануйте їх, не ганьбіть поганими вчинками. Хай про вас
говорять тільки добре.
— Як ви думаєте, що
об’єднує ваш рід? Кожен рід?(Прізвище)
Звідки воно взялося? Прізвище
є ознакою роду. Подумки вимовте своє прізвище і уявіть, скільки років вашому
прізвищу.
— Чому ваш рід має
таке прізвище?
Пофантазуємо. (Учні
читають уривок вірша з дошки)
Ріка вмирає без
джерел,
Дерева сохнуть без
коріння.
У ріднім краї ти —
орел,
Твій родовід тут
покоління.
Кожен з вас має теж
свою родину: у одних вона маленька, а у інших велика.
V.Узагальнення і систематизація знань учнів
1. Робота над прислів*ями(слайд 5)
2.Конкурс «Знайди зайве слово»(слайд 6)
3. Вправа «Скажи ніжні слова мамі»(слайд 7)
У ч и т
е л ь. Мама — найдорожча, найрідніша, наймиліша у світі людина. Вона народжує
дитину, пестить її, голубить, співає колискові.
Фізкультхвилинка
Встало
вранці ясне сонце,
Зазирнуло
у віконце.
Ми до
нього потяглися,
За
промінчики взялися.
Будем
дружно присідати,
Сонечко
розвеселяти:
Встали
— сіли,
Встали — сіли.
Бачте,
як розвеселили.
Стало
сонце танцювати,
Нас до
танцю припрошати.
Нумо
разом, нумо всі
Потанцюймо
по росі.
5. Конкурс
«Інтелектуал»( слайд 8)
Закінчити
речення:
• Бабуся
— це мама...
•
Дідусь — це тато...
•
Прабабуся — це...
•Прадідусь-це
У ч и т е л ь. Дідусі і бабусі, прадідусі і прабабусі — найстарші члени сім’ї.
Вони повинні бути оточені найбільшими пошаною і піклуванням.
6. Вправа «Мікрофон».
— Як
шанує ваша родина найстаршого члена роду?
7. Бесіда з елементами розповіді про сімейні реліквії.
— Що
таке реліквія?
Реліквія— це
все те, що переходить до дітей і внуків на згадку про батьків. В Україні був
звичай: на щастя дарувати рушник. Він залишався у дітей і переходив до
наступних поколінь, як згадка про батьків, як сімейна реліквія (Учитель
демонструє такий рушник). Читання
вірша учнем:
Рушничок
Я
вишиваю рушничок
До
маминого свята:
Фіалки
сині і бузок,
І
пролісків багато.
Я
вишиваю рушничок —
Мережки
шию білі:
Розвів
букет живих квіток
Моїй
матусі милій.
Нехай
святковий ніжний цвіт
На
рушничку іскриться:
Я
березневий шлю привіт
Бабусі
і сестричці.
(Т.
Мезенцева)
— Які
ще старовинні речі є родинною реліквією? Це фотографії рідних, сімейні альбоми,
що зберігалися в скринях або висіли на стінах у рамках. Вони розповідають про
предків, де ті жили, чим займалися.
Скриня —
дерев’яний ящик. Це власність дівчини, а пізніше — матері, бабусі. Вона
передавалась у спадок після смерті. У скриню складали вбрання, вінок, рушники,
прикраси, вишивки, сорочки-вишиванки. До реліквій належать і нагороди (Ордени,
медалі, грамоти, колекції) ваших батьків, дідусів, бабусь.
— Чи є
у вашої сім’ї сімейний альбом, старовинні речі?
— У
кого з вас є вдома нагороди ваших предків?
— Які
старовинні речі збереглися у вашій сім’ї?
— Де
вони зберігаються?
— Про
що розповідають?
VI. Підсумок уроку
— Що
таке рід? рідня? родина? Сім’я?
— Із
кого складається ваша сім’я?
— Яке
ім’я, по батькові та прізвище мами? Тата? Братика? Сестрички? Бабусі? Дідуся?
— Як ви
звертаєтесь до своїх рідних?
— Про
що ви любите розмовляти з мамою, татом, братиком, сестричкою?
— Хто
користується найбільшою пошаною у сім’ї?
— Як
потрібно ставитися до старших, хворих членів сім’ї?
— Які
вчинки схвалюють у вашій сім’ї?
— Які
вчинки можуть засмучувати рідних?
— Які
нові слова ви запам’ятали?
— Які
прислів’я запам’ятали?
— Яку
колискову вивчили?
(слайд 9)
Лише у мирі, дружбі та
повазі ми можемо жити, творити, створювати власні родини та прославляти свій рідний
край!
Я мушу сказати, що ми з вами теж одна велика родина. А
щасливе життя у ній підтримує дружба.
Дякую!
У ч и т е л ь. Дідусі і бабусі, прадідусі і прабабусі — найстарші члени сім’ї. Вони повинні бути оточені найбільшими пошаною і піклуванням.
https://docs.google.com/presentation/d/1cfCipG5ndbOnVg_UCdLUXdEDOBpOfPuPKW90V5EW44c/edit?usp=sharing
Екскурсія
Для туристів заспівать,
Сто вузлів перев’язать,
Навчимося у поході, у поході.
І системи одягать,
Комарів нагодувать,
Навчимося у поході, у поході.
І системи одягать, комарів нагодувать
Навчимося у поході, у поході.
Перешкода - не біда,
Чи то скеля, чи вода,
Все дізнаємось в поході, у поході.
Каші з димом наварить,
Казанки до ночі мить,
Навчимося у поході, у поході.
Каші з димом наварить, казанки до ночі мить
Навчимося у поході, у поході.
Чи далеко небокрай, де сховавсь на мапі гай,
Ми дізнаємось в поході, у поході
Як по азимуту йти,
Де знайти слона сліди
Навчимося у поході, у поході.
Як по азимуту йти, де знайти слона сліди
Навчимося у поході, у поході.
Є рюкзак і є намет,
День без маминих котлет,
Ми сьогодні у поході, у поході.
Станем рідний край любить
Та іще не раз ходить
У походи, у походи, у походи.
Станем рідний край любить, та іще не раз ходить,
У походи, у походи, у походи.
*переспів відомої дитячої пісні "Учать в школі" авторства М. Пляцківського і В. Шаїнського
Сто вузлів перев’язать,
Навчимося у поході, у поході.
І системи одягать,
Комарів нагодувать,
Навчимося у поході, у поході.
І системи одягать, комарів нагодувать
Навчимося у поході, у поході.
Перешкода - не біда,
Чи то скеля, чи вода,
Все дізнаємось в поході, у поході.
Каші з димом наварить,
Казанки до ночі мить,
Навчимося у поході, у поході.
Каші з димом наварить, казанки до ночі мить
Навчимося у поході, у поході.
Чи далеко небокрай, де сховавсь на мапі гай,
Ми дізнаємось в поході, у поході
Як по азимуту йти,
Де знайти слона сліди
Навчимося у поході, у поході.
Як по азимуту йти, де знайти слона сліди
Навчимося у поході, у поході.
Є рюкзак і є намет,
День без маминих котлет,
Ми сьогодні у поході, у поході.
Станем рідний край любить
Та іще не раз ходить
У походи, у походи, у походи.
Станем рідний край любить, та іще не раз ходить,
У походи, у походи, у походи.
*переспів відомої дитячої пісні "Учать в школі" авторства М. Пляцківського і В. Шаїнського
Підписатися на:
Дописи (Atom)